Kontakta oss

Vill du veta mer om oss, eller har du frågor kring något som rör vår verksamhet? Dina frågor och kommentarer är viktiga. Tveka inte på att kontakta oss!

Arkitektur interiör trappräcke på Billingehus

Reception/Växel

Vår reception finns tillgänglig för att svara på alla dina frågor.
info@billingehus.com 0500 44 57 00
Superior hotellrum på Billingehus

Bokning

Välkommen att höra av dig till oss för bokning av hotellrum och paket.
bokning@billingehus.com 0500 44 57 11
Möte i konferenslokal på Billingehus

Möte & Event

Kontakta vår möte- & eventavdelning om du vill boka möte, konferens, fest eller event.
konferens@billingehus.com 0500 44 57 35
kamera kontor marknadsavdelning

Marknadsavdelning

Telefontid: Vardagar 8.30-11.00 | Carolina Ehn – marknadschef | Per-Anders West – tryckmaterial | Helén Bergman – webb | Isabell Pettersson - sociala medier | Annonsförsäljning hänvisas till vår mediabyrå Scream, tel: 031-60 43 79.
marknad@lotushotelgroup.se 010 182 30 10

Ekonomi

Välkommen att kontakta vår ekonomiavdelning.
ekonomi@lotushotelgroup.se 010 182 30 20

Kontaktpersoner


Katrin Kangas Hotelldirektör Billingehus i Skövde

Katrin Kangas

HOTELLDIREKTÖR

katrin.kangas@billingehus.com 0733 94 91 21
Johan Berlin Köksmästare Billingehus

Johan Berlin

KÖKSMÄSTARE

johan.berlin@billingehus.com 072 076 69 19
Servitris med vinglas

Felicia Oskarsson

TF. RESTAURANGANSVARIG

felicia.oskarsson@lotushotelgroup.se 0730 23 93 68
Anders Ståhl säljare Billingehus i Skövde

Anders Ståhl

FÖRSÄLJNING

anders.stahl@lotushotelgroup.se 0730 85 37 62
Jan Billing Sales Lotus Hotel Group

Jan Billing

FÖRSÄLJNING

jan.billing@lotushotelgroup.se 0707 88 70 53
Johan Fogell Sales Lotus Hotel Group

Johan Fogell

FÖRSÄLJNING

johan.fogell@lotushotelgroup.se 0763 26 95 88
Andree Lundin Ekonomichef Lotus Hotel Group

Andrée Lundin

EKONOMICHEF

andree.lundin@lotushotelgroup.se 0707 88 45 60
Lars-Olof Oskarsson VD - personal på Varbergs Stadshotell & Asia Spa

Lars-Olof Oskarsson

VD & ÄGARE

lars-olof.oskarsson@lotushotelgroup.se 0707 88 70 50